• TİNGADER ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
  TİNGADER ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 • ISPARTA
  ISPARTA
 • Mehmet Ali ÇELİK
  Mehmet Ali ÇELİK
 • Tingader
  Tingader

TİNGADER Basın Sözcülüğüne Enes Osman Aba Atandı

TİNGADER Yönetim Kurulu’nca alınan karar Genel Başkan Mehmet Ali Çelik tarafından yapıldı.

Çelik,  Araştırmacı-Yazar ve TİNGADER Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Enes Osman Aba’ya gönderdiği mesajında “Genel Merkezimiz adına bilgilendirme, basın toplantısı, özel gün ve gecelerde açıklamalar hususunda vaki katkılarınızı bekler ve başarılar dileriz.” dedi.

 TİNGADER TÜRKİYE’NİN VİCDANI VE SAĞDUYUSU OLACAK

Atama ile ilgili düşüncelerini açıklayan TİNGADER Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Enes Osman Aba ise şunları söyledi: “TİNGADER; Türkiye’nin vicdanı sağduyusu ve US’u olacak ve ülkemizin gelecek projeksiyonuna katkı sunacaktır. Medeniyetimizin mazi ile ati arasındaki sinerjisinde TİNGADER ailesi olarak üzerimize düşen tarihi risaletin bilincindeyiz. Bu bilinç ve şuurla Büyük Türkiye için elimizi taşın altına sokacak ve değerler bakiyemizi tüm dünyaya ulaştırmaya çalıştıracağız. Bana bu görevi tevdi eden TİNGADER ailesi ve değerli Başkanlarımız Mehmet Ali Çelik, İbrahim Biter, Müslüm Aktürk, Hasan Sadi Kahyaoğlu, Ömer Faruk Alioğlu ve Murat Çuhadar beyefendiye saygı ve sevgilerimi sunarım dedi.’’

ENES OSMAN ABA BİYOGRAFİSİ

Araştırmacı-Yazar Enes Osman ABA 1979 Adıyaman doğumludur. Adıyaman Lisesi’ni bitirdikten, Anadolu Üniversitesi’nde öğrenim gördükten sonra Anadolu Üniversitesi ’Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Bir süre Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atandı. Basın ve Proje Koordinatörü olarak çalıştı. İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen, Yoksulluk ve Engelli Araştırmaları hazırladı. Hazırladığı Kadına Yönelik Şiddet ve Risk Haritası, Bakanlık programına alınarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nda açıklanmıştır. Türkiye çapında Kadın Kooperatifleri konusunda Bakanlığa İlk yıllık planı hazırlayarak model olmuştur. AGİG (Anadolu Genç İnisiyatif Girişimi) Platformunun Basın sözcülüğünü üstlendi. Eskisaray Spor Kulübünde Başkanlık yaptı. Gökkuşağı Derneğinde bir süre seminerler verdi. Yaşamını ve çalışmalarını Adıyaman’da sürdürmektedir. 2008’de Doğu-Batı Buluşmalarına, Muhafazakâr Düşünce Dergisi’nin 6 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da düzenlediği “Türkiye’de Muhafazakâr Düşünceyi Etkileyen Düşünürler Sempozyumu’na davet edildi. Mim ve Gökkuşağı dergilerinde yazdı. Birçok gazete ve haber sitesinde köşe yazarlığı yaptı; din, din & mitoloji, genel konular kategorilerinde eserler yazdı. Rusya’da düzenlenen III. Uluslararası Akademik Çeşitlilik İçinde Birlik Proje Yarışmasında ‘Yaşam Merkezlerinde Dezavantajlı Çocuklara Yönelik Atölye Çalışmaları’ proje sunumu birinci oldu. Sosyal doku uzmanlığında ülkemizin tanınmış yazarlarından, sosyal çalışmacı Enes Osman Aba TİNGADER (Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğine getirilmiş ve Yüksek İstişare Kurulundaki görevine devam etmektedir.