‘İstanbul Üniversitesi Tezhip ve Minyatür Sanatı ile İslam Medeniyetinin Sanata Yansıması’ sergisi açılışı yapıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Nil Sarı: ”İslam medeniyetinin sanatla bağdaşmasının en güzel örneklerinden biridir, Tezhip ve Minyatür sanatının İslam medeniyetinin sanata yansıması.” dedi.

Türkiye’de ve dünyada da bir ilk olduğunu vurgulanan ve çok sayıda üst düzey davetlinin katıldığı sergide, Prof. Dr. Bayram Altan, İstanbul Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Haluk Alkan, Prof. Dr. Nil Sarı, KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt, Atölye Başkanı Jale Yavuz birlikte açılış kurdelesini kesti.

KASSAK KOMİSYONU DOSYASI

KASSAK Komisyonu Başkanı Salih Kurt, Prof. Dr. Bayram Altan ile samimi bir ortamda gerçekleştirdiği KASSAK Komisyonu konulu sohbete, Prof. Dr. Bayram Altan’ın şu sözleri dikkat çekti:

“Sırf Komisyonu karıştırmak için içimize sızanları Allah’a (cc) havale ediyorum. Komisyon çalışmalarıyla ilgili dosyayı Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştırdığınız kulağıma geldi. İnşallah hayırlısıyla bir sonuç elde edilir. Davetime icap ederek beni mutlu ettiniz. Manevi kızım Yasemin Kurt’u görmekten çok mutlu oldum.”

Sergide Hemşehrisi Nimet Değirmencioğlu ile karşılaşan Başkan Kurt, Nimet Değirmencioğlu ile kısa bir sohbet gerçekleştirerek günün anısına basına görüntü verdi.

Başkan Kurt, sergiyi gezdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nden ayrıldı.

 

 

Kısa Adı (TİNGADER) olan Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Ankara Şubesi 1. Olağan kongresi yapıldı. Kurucu şube Başkan Habip Çadırcı Güven tazeleyerek yeniden Ankara Şube Başkanlığına tekrar seçildi…

Kurucu şube Başkan Habip Çadırcı Güven tazeleyerek yeniden Ankara Şube Başkanlığına tekrar seçildi…

 

 

Yoğun bir katılımla gerçekleşen TİNGADER Ankara Şubesi olağan kongresinde Güçlü Yönetim Kurulu ve Güçlü Denetim Kurulları ile birlikte seçilerek belirlendi.

 

 

 Konu ile ilgili açıklama yapan TİNGADER Ankara Şube Başkanı Habip Çadırcı; Olağan Kongremizde beni ve Yönetim Kurulunu bu göreve layık gören Genel Kurulumuza Teşekkürü bir borç biliriz. Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi ayrıca internet gazeteciliğinin erişilebilir olmasını, bu meslekle uğraşanların her türlü sosyal güvenceye kavuşması için gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla yola çıktık.

 

Bu amacımızı gerçekleştirmek için genel merkezimizin destekleri ve tüm arkadaşlarımızın katkılarıyla elimizden geleni yapacağımıza inancım tamdır.

 

Yeni seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri:

 

YÖNETİM ASİL ÜYELER                                                            

Habip ÇADIRCI : Başkan                                                          

Mehmet ERKOÇ                                                   

M.Ali ÇİÇEK                                                       

Lokman ŞIHANLIOĞLU 

Dr. Servet ERBAŞI 

 

YÖNETİM YEDEK ÜYELER                                                       

 Reşat KUŞCUOĞLU                                                    

Abdülkadir MALKOÇ                                                   

Hakan ÇİÇEK                                                                 

Abdullah CENGİZ    

Derviş Kemal NUREL    

 

DENETİM ASİL ÜYELER

1- Av. Tevfik Fatih DİNÇER 

2- Hamit EMET 

3- Mehmet KAYIK 

 

DENETİM YEDEK ÜYELER

1-Dilek KAYIK  

2-Ali KARATAY  

3-Serkan ÇELİK  

20 Aralık 2020'de hafta sonları geleneksel hale getirdiğimiz Online Konferansımızda ağırladığımız, bir çok vakıf, dernek ve partide başkanlık görevlerinde bulunmuş, şuanda da Tüm Hukukçular Birliği Başkanlığını yürüten Av. Mustafa Kuran'ın 83 yaşında yazmış olduğu "Allah ve Adalet Bize Yeter" adlı kitabının basına tanıtımı, Crowne Plaza Otel'de yapıldı. 

 “Allah ve Adalet Bize Yeter” kitabının tanıtım toplantısına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin yanı sıra 23. Dönem Mardin Milletvekili, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi, Uluslararası Hukukçu Prof. Dr. Cüneyt Yüksel ile çok sayıda medya ve hukuk temsilcileri katıldı. Başbakanlık Yüksek Terör ve İstişare Kurulu Eski Üyesi, ASİAD Genel Başkan Yardımcısı ve TİNGADER Marmara Bölge Başkanımız Sayın Salih Kurt da davete iştirak ederek bu anlamlı gününde Sayın Av. Mustafa Kuran'ı yalnız bırakmadı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan eski Ak Parti Mardin Milletvekili Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, dayısı olan Av. Mustafa Kuran'ın gerçek bir yaşayan tarih olduğunu, kendilerinden, düşüncelerinden bol bol istifade ettiklerini aktardı. 

Bir diğer ablasının oğlu olan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati konuşmasında "Dayımız olan Sayın Mustafa Kuran hem bizlere, hem topluma örnek olmuştur. Kendisine ailemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Kitabın ön sözünde ayrıca bana yer vermesi beni duygulandırdı." dedi.

Tanıtım toplantısında konuşan Sayın Kuran: " 83 yıllık hayatımın 54 yılında avukatlık mesleğini sürdürdüm. Çok önemli davalara girdim. Merhum Alparslan Türkeş'in 1980 ihtilalinde Mamak Cezaevinde yaptığım savunmalarla beraatini sağladım. Merhum Necmettin Erbakan gibi bir çok önemli ismin de hukuk danışmanlığını yaptım Allah adaleti ve adil yöneticileri sever. Hayatın özünde adalet yer almaktadır. Allah'a ve adalete inandığınızda çözemeyeceğiniz sorun kalmaz." diyerek duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi.

En büyük zenginliğinin değerli bir ailesinin ve dostlarının olduğunu vurgulayan Kuran, tüm katılımcılara da teşekkür etti. Sayın Kuran'ın kitabını imzalama töreninden sonra tanıtım toplantısı sona erdi.

Avukatlık mesleğini 54 yıldan beridir sürdüren Av. Mustafa Kuran, 'Allah ve Adalet Bize Yeter' kitabının hem politikacılara hem de genç nesillere rehberlik etmesini temenni ediyor. Özellikle Türkiye'nin son yıllarda adalet kavramına duyduğu ihtiyacın açığını kapatmayı hedefleyen kitap, Türkiye'nin konuşulması gereken önemli değişimlerini tarihsel akış içerisinde ele alarak gün yüzüne çıkarıyor. 

Kitapta Türkiye'nin 1920-2020 dönemleri arasındaki 100 yıllık tarih ve kültür bilincine de değinen Kuran, günümüzde Türkiye'nin istenilen düzeye gelememesi konusundaki düşüncelerini, kendi mesleki deneyimleri ve bilgi birikimlerine dayanarak açıklıyor. Bugün 57 devletin içinde İslam'ın bir ağırlığı olduğuna vurgu yapan Kuran, bu düşüncesine "Bahsi geçen 57 İslam Devleti, kendi bünyesinde birleşebilirse, Birleşmiş Milletlerden sonra dünyaya hükmeden ikinci teşkilat olabilecek kapasiteye sahiptir. Türkiye'nin tarihten gelen bir misyonu dolayısıyla 57 İslam Devleti arasında 'abilik' sıfatını yürütecek tek devlet Türkiye'dir. Bu toplulukların kendi menfaatlerini koruması, kendi fedakarlık duyguları içinde ve kardeşlik şuuruyla bir araya gelmesi, günümüzde yeni bir adil dünya düzeninin oluşmasında fayda sağlayacaktır." diyerek kitabıyla ilgili detaylar verdi. 

 'Türkiye büyük bir direnişle küllerinden doğuyor'

Av. Mustafa Kuran'ın, Türkiye'de politika konusunda yaşanan sıkıntılar hakkındaki gözlemlerini de aktardığı kitabı, yeni bir uyanışın çağrısını yapıyor. Geçmiş dönemlerde hükümetlerin kısa ömürlü olmasının bir istikrarsızlık olduğunu aktaran Kuran, Türkiye'nin bu 'gerileme' döneminden büyük bir diriliş sonrasında küllerinden yeniden doğduğunu ifade ediyor.

"Çifte standardın kurbanı olarak çökecek Avrupa parçalanırken Türkiye yöresel ve küresel yönde büyük yetkilerini kullanacağı bir konumda olacak." diyen Kuran, tarihsel döngüde çalışan ve emek eden Türkiye'nin sonunda beklediği istikrarlı döneme girerek büyük adımları attığına dikkatleri çekiyor. Türkiye'nin sahip olduğu milli değerleri korurken bir yandan da İslam Devletleri'nin kardeşlik duygusuyla hareket etmesi öğüdünde bulunan 'Allah ve Adalet Bize Yeter' kitabı, iyi insan olmanın bütün değer ölçülerini yazar Av. Mustafa Kuran'ın içinden geldiği gibi ifade ettiği önemli bilgileri barındırıyor. 

Av. Kuran’ın “Bir Avukatın Gül Bahçesi”, “ Beklenen Başkan”, “Bir Avukatın Sevgi Dünyası” ve “75 Yaşımın Şükrü” adlı kitapları bulunuyor. Kuran, halen Tüm Hukukçular Birliği Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Aktivist, yazar, fotoğraf sanatçısı Dr. Süleyman Gündüz, pandemi nedeniyle insanlığın yeni bir arayış içine girdiğini söyledi. 

Additional Info

 • Etkinlik Adı Art Studio: Drawing & Painting
 • Etkinlik Süresi 1 Saat
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm Theology and Religion
 • Etkinlik Düzeyi Level1

HABER AKDENİZ - YAŞAM KOÇU  SN. TUĞBA ERDOĞAN, TİNGADER TÜM İNTERNET GAZETECİLİĞİ VE GAZETECİLER  DERNEĞİNİN  AKTİVİTELERİ ARASINDA YER ALAN HAFTA SONU

Additional Info

 • Etkinlik Adı Communication
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm History of Art
 • Etkinlik Düzeyi Level1

TİNGADER (Tüm İnternet Gazetecileri ve Gazeteciler Derneği), Kent Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Rahmi İncekara’yı ağırladı. İncekara, Türkiye’nin yeni bir tarım politikası oluşturarak dışa bağımlılık sorunundan kurtulması gerektiğini söyledi.

Additional Info

 • Etkinlik Adı Business
 • Etkinlik Süresi 1 Saat
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm Oriental Studies
 • Etkinlik Düzeyi Level1

İstanbul Kent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğretim üyesi ve Uluslararası Politika Akademisi (UPA) Kurucu Genel Koordinatörü Doç. Dr. Ozan Örmeci’nin

Additional Info

 • Etkinlik Adı Communication
 • Etkinlik Süresi 1 Saat
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm Philosophy
 • Etkinlik Düzeyi Level1

TRT Spor Spikeri Kerem Öncel, anlatacakları maçın hazırlığı için yaklaşık 15 saat çalıştıklarını söyledi: "Bir buçuk saat anlatım için 15 saat hazırlık yapıyorlar."

Additional Info

 • Etkinlik Adı Communication
 • Etkinlik Süresi 1 Saat
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm Oriental Studies
 • Etkinlik Düzeyi Level1
Monday, 01 March 2021 00:24

TİNGADER, Halil Arslan'ı ağırladı

Written by

TİNGADER Halil  Arslan’ı ağırladı 

Additional Info

 • Etkinlik Adı Communication
 • Etkinlik Süresi 1 Saat
 • Katılımcı Sayısı 75
 • Etkinlik Zamanı 4:30-9:00
 • Bölüm Philosophy
 • Etkinlik Düzeyi Level1
Sunday, 28 February 2021 14:30

TİNGADER'den Emniyet Müdürü'ne ziyaret

Written by

TİNGADER (İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Yönetimi, Isparta Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Metin Akay’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. 

Page 1 of 4